Картонска кутија за накит Девојки Пакување накит Кутија за хартија

Картонска кутија за накит Девојки Пакување накит Кутија за хартија

Прилагодлив држач за iPad, држачи за држачи за таблет.

Големина: Прилагодено

Тип на хартија: Картон

Дебелина: 1,2 мм

Детали за пакување: едно парче во полибаг или ваше барање

Пристаниште: Ксијамен/Фужоу

Водечко време :

Количина (кутии)

1-500

501 – 1000 г

> 1000

Est.Време (денови)

15

20

Да се ​​преговара

 


Детали за производот

Ознаки на производи

44 首饰盒1

Изгледот на пакувањето на накит е концепт на бренд и неговото влијание врз потрошувачите, а исто така е начин да се сфати вредноста на стоката и употребната вредност.

Во денешно време, кутијата за накит главно се базира на формата на пакувањето и примената на бојата на производот како главни средства за продажба.Кутијата за накит е надворешната слика на накитот, е првиот впечаток што им останува на клиентите, па затоа е многу важно да се дизајнира добра кутија за пакување накит.

Како обичен бренд за накит, прво мораме да го пакуваме накитот за да внесеме култура и емоции во него пред да биде пуштен на пазарот.

44 首饰盒3

Самиот накит на почетокот е природно без емоции.Потребно е да помине низ низа пакувања за да го заживее, не само за да го направи украс, туку и да го направи емоционална храна.

Пакување со култура и емоции.Додека ги истражуваме продажните места на производите за накит, треба да ја истражиме и нивната вродена културна конотација и да ја комбинираме атрактивноста на изгледот со вродената култура за да им олесниме на потрошувачите да ја прифатат.

44 首饰盒4

Дизајнот на пакувањето на накит е комбиниран со карактеристиките на дизајнот на накит, преку сеопфатен дизајн за да се постигне заштита на накитот и публицитетот на брендот.

Од перспектива на целиот процес на производство, преработка и примена, дизајнот на пакување накит е сеопфатна дисциплина која ги интегрира визуелниот комуникациски дизајн, индустрискиот дизајн, психологијата на потрошувачите, маркетингот и други области.

44 首饰盒6

Дизајн на пакување накит за заштита и разубавување на накитот, безбедна циркулација, како и практично складирање и транспорт како основа, преку дизајн на прецизно позиционирање и дизајн, со зрела технологија и уникатна форма на уметност, со помош на вештините за маркетинг и психологија на потрошувачите , подобрување на перцепцијата на потрошувачите за накит бренд, конечно реализира накит продажбата се зголеми и накит бренд изградба на долгорочна побарувачка.

44 首饰盒7

Без разлика дали новиот или стар бренд во лицето на новите постојат во сите пазарни механизми не се прилагодуваат, компанијата за дизајн на пакување накит е особено важна во овој момент, преку нејзината способност да го искористи вашето сосема ново пакување, позиционирање и планирање да ги искористи психолошките основни целни клиенти на потребите, креирајте припаѓаат на карактеристиките на вашата бренд култура, за да ја подобрите вашата продажна способност и во дневниот промет од продажба.

44 首饰盒8


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја