Kuti bizhuteri kartoni për vajzat Paketim bizhuterish Kuti letre

Kuti bizhuteri kartoni për vajzat Paketim bizhuterish Kuti letre

Mbajtëse e rregullueshme për iPad, mbajtëse për tabletë.

Madhësia: E personalizuar

Lloji i letrës: Karton

Trashësia: 1.2 mm

Detajet e paketimit: një copë në një polibag ose kërkesa juaj

Port: Xiamen/Fuzhou

Koha e udhëheqjes:

Sasia (kutitë)

1 - 500

501 – 1000

> 1000

Lindje.Koha (ditë)

15

20

Për t'u negociuar

 


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

44 首饰盒1

Pamja e paketimit të bizhuterive është koncepti i një marke dhe ndikimi i saj tek konsumatorët, dhe është gjithashtu një mënyrë për të kuptuar vlerën e mallrave dhe vlerën e përdorimit.

Në ditët e sotme, kutia e bizhuterive bazohet kryesisht në formën e ambalazhit dhe aplikimin e ngjyrës së produktit si mjetet kryesore të shitjes.Kutia e bizhuterive është imazhi i jashtëm i bizhuterive, është përshtypja e parë që u mbetet klientëve, ndaj është shumë e rëndësishme të dizajnoni një kuti të mirë paketimi bizhuterish.

Si një markë e zakonshme bizhuterish, së pari duhet të paketojmë bizhuteritë për të injektuar kulturën dhe emocionin në të përpara se të hidhet në treg.

44 首饰盒3

Bizhuteri në vetvete është natyrisht pa emocione në fillim.Duhet të kalojë një sërë ambalazhesh për ta bërë të gjallë, jo vetëm për ta bërë një zbukurim, por edhe për ta bërë një ushqim emocional.

Paketim me kulturë dhe emocion.Ndërsa eksplorojmë pikat e shitjes së produkteve të bizhuterive, ne duhet gjithashtu të eksplorojmë konotacionin e tyre të qenësishëm kulturor dhe të kombinojmë atraktivitetin e pamjes me kulturën e qenësishme për ta bërë më të lehtë pranimin e konsumatorëve.

44 首饰盒4

Dizajni i paketimit të bizhuterive është i kombinuar me karakteristikat e dizajnit të bizhuterive, përmes dizajnit gjithëpërfshirës për të arritur mbrojtjen e bizhuterive dhe publicitetit të markës.

Nga këndvështrimi i të gjithë procesit të prodhimit, përpunimit dhe aplikimit, dizajni i paketimit të bizhuterive është një disiplinë gjithëpërfshirëse që integron dizajnin e komunikimit vizual, dizajnin industrial, psikologjinë e konsumatorit, marketingun dhe fusha të tjera.

44 首饰盒6

Dizajni i paketimit të bizhuterive për të mbrojtur dhe zbukuruar bizhuteritë, qarkullimin e sigurt si dhe ruajtjen dhe transportin e përshtatshëm si bazë, përmes dizajnit të pozicionimit dhe dizajnit preciz, me teknologji të pjekur dhe formë arti unike, me ndihmën e aftësive të marketingut dhe psikologjisë së konsumatorit. , përmirëson perceptimin e konsumatorit për markën e bizhuterive, më në fund realizon rritjen e shitjeve të bizhuterive dhe ndërtimin e markës së bizhuterive të kërkesës afatgjatë.

44 首饰盒7

Pavarësisht nëse marka e re apo e vjetër përballë të resë ekzistojnë në të gjithë mekanizmin e tregut nuk përshtatet, kompania e dizajnit të paketimit të bizhuterive është veçanërisht e rëndësishme në këtë moment, përmes aftësisë së saj që paketimi, pozicionimi dhe planifikimi juaj të kapë objektivin kryesor psikologjik të klientit. nevojave, krijoni i përkasin karakteristikave të kulturës suaj të markës, për të përmirësuar aftësinë tuaj të shitjes dhe në qarkullimin ditor të shitjeve.

44 首饰盒8


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni